Ahmet Şık HDP’den İstifa Etti

24 Haziran 2018 seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 2.bölge 1.sıradan milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Ahmet Şık‘ın istifası sonrası Ahmet Şık kısa sürede twitter’da en çok konuşulan kişilerden biri oldu.

Ahmet Şık sosyal medya aracı twitter’dan yaptığı paylaşımla, HDP’den istifa ettiğini duyurdu. Ahmet Şık, “Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim. 1 Nisan günü, ilgililerine iletmiş olduğum istifa kararım, bugün (4 Mayıs 2020) itibariyle resmiyet kazanmıştır. Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir. Yolumuz açık önümüz barış olsun.” ifadelerini paylaştı.

Ahmet Şık HDP’den istifa etmesiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yolunan bağımsız İstanbul 2.bölge milletvekili olarak devam edecek.

İşte Ahmet Şık’ın twitter paylaşımları:

 

 

Bir cevap yazın

Previous Story

Piyasaların Anneler Günü'ne kilitlenmiş durumda

Next Story

HDP'den Ahmet Şık Açıklaması

Latest from POLİTİKA

Mahalleler karantinada

Mahalleler karantinada Corona virüs ile birlikte tedbirleriyice alınmadığı için birçok yerde karantinalar başladı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi

D vitamini uyarısı geldi

D vitamini uyarısı geldi yeni tip koronavirüs COVID-19 virüs salgın ile birlikte oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu