Bilim Kurulu Üyesi Özlü’den ‘Salgın Ne Zaman Biter?’ Sorusuna Yanıt

Hükümetin kurduğu Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Koronavirüs salgının ne zaman biteceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tevfik Özlü, “Muhtemelen mayıs ayı sonuna kadar, belki ondan da önce bu süreci büyük ölçüde tamamlarız” ifadelerini kullandı.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen yeni tip koronavirüs COVID-19 salgının 3 ay gibi kısa bir sürede tüm dünyaya yayıldı. Türkiye’de virüsün varlığı 50’inci gününe yaklaştı. Salgının ne zaman biteceğine ilişkin ise Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü açıklama yaptı. Özlü, “Mayıs ayının sonunda belki ondan da önce bu süreci büyük ölçüde tamamlarız. Uzayan vakalar olacaktır ama tek tük kalacaktır. Mayıs sonu gibi yangın sönecektir. Ancak yangını söndürmek yetmez. Soğutma işlemi de yapmak gerekir. Eğer bunu yapmadan yangın yerini terk ederseniz ikinci bir sıçrama olur ve yeni bir yangın başlar. Normale geçişi dikkatli bir şekilde yönetmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

Previous Story

ABD'de Evde Kal Protestolarının Liderinde COVID-19 çıktı

Next Story

Elazığ’da yoğun bakımda hasta kalmadı

Latest from POLİTİKA

Mahalleler karantinada

Mahalleler karantinada Corona virüs ile birlikte tedbirleriyice alınmadığı için birçok yerde karantinalar başladı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi

D vitamini uyarısı geldi

D vitamini uyarısı geldi yeni tip koronavirüs COVID-19 virüs salgın ile birlikte oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu