Dekan Orhan Acar İstifa Etti

Dün akşam saatlerinde sosyal medyaya düşen görüntüler, “akademinin” şu andaki içler acısı halini ortaya serdi. Dün akşam saatlerinde Gazi Üniversitesi Fen Fakuültesi Dekanı Orhan Acar, Video konferasta sesin karşı tarafa gittiğini unuttu ve görüntülerde görünmeyen birine karşı dönerek “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece çaktırma” deyip kahkaha attı. Bu sözleri söyleyen Dekan Orhan Acar, 7-8 saniye sonra sesin karşı tarafa gittiğini öğrendi ve görüntüyü sonlandırdı.

Fen Fakültesi Dekanı Orhan Aacar’ın bu sözleri sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Binlerce Twitter kullanıcısı Gazi Üniversitesi Dekanı Orhan Acar’ın istifa etmesi için haştag çalışması başlattı. Haştaga milletvekillerinden kadın kurumlarına, gazetecilerden öğrencilere kadar birçok kişi dekanın istifası için yazdı.

Tepkiler geldi

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, “Gazi Üniversitesi Dekanı Orhan Acar, kamerayı kapalı sanınca “çaktırma kızların resimlerini de görüyoruz” dedi. Kadına yönelik cinsiyetçi zihniyetle dekanlık koltuğunu işgal eden Orhan Acar görevden alınsın.” dedi.

Kadın cinayetlerini durduracağız platformu dışında birçok kurum, stk ve sivil insiyatif de sosyal medya aracı twitter’dan Orhan Acar ve sözlerine tepki gösterdi.

Orhan Acar bugün tepkiler üzerine istifa etti

Bugün Sabah saatlerinde ise Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar istifa ettiğini duyurdu. Dün sosyal medyada gündeme gelen olay sonrası Orhan Acar Dekanlık görevinden istifa ettiğini Gazi Üniversitesi’ne bildirdi.
Birçok sosyal medya medya kullanıcısı Orhan Acar hakkında soruşturma açılması için yetkililere çağrılar yaptı.
Orhan Acar’ın durumu son zamanlarda git gide çürüyen akademinin ne kadar gericileştiğininde bir göstergesi. Özellikle KHK sonrası birçok akademisyen görevden alındı. Onların yerlerine ise Orhan Acar gibi akademikler atandı…

Bir cevap yazın

Previous Story

Bartu, Serdar Ortaç'ı yayından attı

Next Story

Soma katliamının üzerinden 6 yıl geçti

Latest from GÜNDEM

Dolar güne nasıl başladı?

Döviz kurlarındaki artış geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından bir tanesiydi. Dolar tarihte ilk defa 7’nin