Dolar güne nasıl başladı?

Döviz kurlarındaki artış geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından bir tanesiydi. Dolar tarihte ilk defa 7’nin üzerine çıktı, Euro ise 8’E bandına çok yaklaştı.

Euro’nun 8’e tırmanışı devam ediyor

Hafta başı pazartesi 6.90 civarından başlayan dolar bu hafta içi gün içinde 7.27’ye kadar çıktı. Euro ise 7.85’E çıkarak 8 bandına çok yaklaştı. 2 yıl önce en son Euro 8.18’e çıkmıştı ve kısa sürede işe 7 ve altına düşmüştü. Dolar ve EURO’nun bu kadar yükselmesi yurttaşları tedirgin etti. Ayrıca dolar ve euro olarak borcu olan vatandaşı ise sosyal medya aracılığıyla isyan ettirdi.

Ekonmistler ve iktisatçılar dolar ve euro nezninde döviz kurlarının bu kadar yükselmesini üretici ve esnaf anlamında ciddi krizin tetikleneceğini ifade ediyorlar. Döviz kurları üzerinden borç alan yurttaşlar ise ekonomideki istikrarsızlığın ve döviz kurlarının bu kadar çok yükselmesinin virüs sebebiyle arttığını vev hükümetin bu süreci iyi yönetemediği görüşünde.

Peki Dolar güne başladı?

En son 7.27’ye çıkarak tüm zamanların rekorlarını alt üst eden dolar haftanın son iş gününe nasıl kaç puanla başladı?

Dolar en son yani perşembe günü 65 günlük koronavirüs covıd-19 salgını dönemi boyuncaki en yüksek değerini görmüştü. Dün günü 7.25’den kapatan dolar, bugün haftanın son iş gününe 7.11 ile başladı.

Şu an itibari doların alış fiyatı 7.08 olarak belirlenirken, satış fiyatı ise 7.11 olarak değer gördü. Geçen hafta bugün ise doların kapanış fiyatı 7.11 idi.

 

Bir cevap yazın

Previous Story

Liglerin başlaması spor camiasını böldü

Next Story

Cin'de hastalardan alınan sperm örneklerinde koronavirüs tespit edildi

Latest from GÜNDEM

Dekan Orhan Acar İstifa Etti

Dün akşam saatlerinde sosyal medyaya düşen görüntüler, “akademinin” şu andaki içler acısı halini ortaya serdi. Dün