DSİ Genel Müdürü Aydın emekliye ayrıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, DSİ’nin Kanal İstanbul’a karşı çıkan raporunun ÇED raporunda “sümen altı edildiğini” getirmişti.

Kanal İstanbul’a ilgili Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) raporuna verdiği görüş “sümen altı edilen” Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, emekliye ayrıldı. 55 gün izin kullandıktan sonra 16 Nisan itibariyle emekliye ayrıldığını söyleyen Aydın “Kişisel tasarrufum Kanal İstanbul ile alakası yok” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, DSİ’nin  Kanal İstanbul Projesi için sunduğu görüşün ÇED raporunda “sümen altı edildiğini” söylemişti. Karaca’nın açıklamasına göre DSİ Raporu’nda Kanal İstanbul nedeniyle Terkos Gölü için 375 milyon metreküp su kaybı olacağı yer alıyordu ancak bu kayıp ÇED raporuna “30 milyon metreküp su kaybı olacak” diye yazıldı. Yine Sazlıdere Barajı’nda yıllık su kaybı DSİ’ye göre 52 milyon metreküp olarak öngörülürken ÇED Raporu’nda sadece “2,7 milyon metreküp” olarak kayda geçti.

Bir cevap yazın

Previous Story

AKP Milletvekili Gündoğdu Yanlış Hesaptan Kendisini Övdü

Next Story

Sağlık Bakanlığı hatayı düzeltti

Latest from POLİTİKA

Mahalleler karantinada

Mahalleler karantinada Corona virüs ile birlikte tedbirleriyice alınmadığı için birçok yerde karantinalar başladı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi

D vitamini uyarısı geldi

D vitamini uyarısı geldi yeni tip koronavirüs COVID-19 virüs salgın ile birlikte oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu