Elon Musk: Korona yasakları anayasaya aykırı ve faşistçe

/

Ünlü girişimci Elon Musk ABD’de korona virüsü salgınına karşı uygulanan karantina önlemlerini anayasaya aykırı bularak “faşistçe” olduğunu söyledi. Elon Musk, Tesla ve SpaceX firmaları yanı sıra bu günlerde tüm dünyaya hızlı internet iddiasıyla dış yörüngeye gönderdiği Starlink uyduları ile gündemden düşmüyor. Ünlü girişimci Korona virüsü salgını için yaptığı açıklamalarla da adından söz ettirdi. Musk ABD’de alınan karantina önlemlerini ve sosyal mesafe uygulamasını Anayasa’ya aykırı buldu. Musk yapılan Korona virüsü uygulamalarının “faşistçe” olduğunu söyledi.

Elon Musk: Korona virüs önlemleri faşistçe

Elon Musk yaptığı açıklamada; “Korona virüsü önlemleri ile insanları korkunç ve yanlış yollarla özgürlüklerinden mahrum bırakıyorsunuz. Anayasaya aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yapılan uygulamalar binsanları Amerika’ya getiren ve hep birlikte Amerika’yı inşa ettiğimiz değerlere aykırı.” dedi. Elon Musk Twitter‘dan yaptığı açıklamalar ile de Korona virüs salgınını ciddiye almamak ve insanlara yanlış birlikler vermekle suçlanmıştı. Öte yandan Elon Musk Tesla fabrikalarını geç kapattığı için de birçok insanın tepkisini çekmişti.

Mark Zuckerberg Korona virüs önlemlerini savunuyor

Elon Musk açıklamaları ile gündeme gelirken bir diğer teknoloji girişimcisi Mark Zuckerberg ise salgına karşı alınan önlemleri savunmuştu. Facebook CEO’su yaptığı açıklamada; “Salgına karşı alınan önlemler yayılma hazını düşürdü. Buna karşı bazı yerlerin salgının yayılma hızı minimum seviyeye inmeden açılması büyük ihtimalle ikinci dalga salgını beraberinde getirecek. Bu durum ekonomi ve sağlık açısından yaşanan krizi daha da ağırlaştıracak.” dedi.

Bir cevap yazın

Previous Story

Korona ilacı Remdesivir herkese yetecek kadar yok

Next Story

Bakanlık Konya'da çalışma başlattı

Latest from DÜNYA