Elon Musk’ın tweeti, Tesla’ya 15 milyar dolar kaybettirdi

//

SpaceX, Tesla ve Starlink kurucusu Elon Musk Korona virüsü önlemleri hakkında yaptığı yorumun ardından şimdi de Tesla hisseleri hakkındaki tweeti ile gündemde. Salgın önlemlerinin abartıldığını ve demokrasiye aykırı olduğunu söyleyerek “Bu resmen faşistlik” yorumu yapan Elon Musk çok sayıda kişi ve bilim insanı tarafından eleştirilmişti.

Elon Musk Twitter gündeminden düşmeden bu kez de borsa spekülasyonu sayılabilecek bir tweet atarak “Bence Tesla hisseleri çok fazla yüksek” dedi. Elon Musk’un tweeti ardından Tesla piyasa değeri 15 milyar dolar eriyerek sert bir düşüş yaşadı. Öte yandan ABD Borsa Komisyo’nun Elon Musk’a ceza verilebileceği de belirtiliyor.

Elon Musk Tesla’ya 15 milyar dolar kaybettirdi

Elon Musk twitter hesabından yaptığı yorumun ardından Tesla hisseleri 144 milyar dolardan 129 milyar dolar seviyesine geriledi. Elon Musk 2018 yılında da Tesla’nın borsa durumu hakkında paylaştığı tweet sonrası 20 milyon dolar para cezası almıştı. Musk bu gelişmenin ardından Tesla Yönetim Kurulu Başkanlığı‘ndan da ayrılmak durumunda kalmıştı.

kaynak: sozcu.com.tr

Elon Musk’ın tweeti sonrası Tesla yönetiminden bir başka tweet daha geldi. Tesla insan kaynakları şefi Korona virüs salgını nedeniyle ücretsiz izne gönderilen fabrika işçilerinin izinlerinin bir hafta daha uzatılacağını söyledi. Yapılan yorumlarda Musk’ın tweeti ile birlikte bu bilginin Tesla hisselerinin sert düşüşünde etkili olduğu belirtildi.

Elon Musk Twitter hesabından yaptığı bir başka paylaşımda ise “hemen hemen tüm fiziksel mülklerini sayarak bir eve sahip olmayacağını” söyledi.

Bir cevap yazın

Previous Story

NASA'dan Sıcaklık Uyarısı

Next Story

Bu Yıl 1 Mayıs Balkonlardan Kutlandı

Latest from DÜNYA