Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek Hayatını Kaybetti

Grup Yorum’un bas gitarisçisi İbrahim Gökçek tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İbrahim Gökçek’in cenazesi vasiyeti üzerine Gazi Cemevi‘ne götürüldü. Cemevi’nin orada yapılan tören sonucu memleketi Kayseriye yollandı.

Protest müzik grubu Grup Yorum‘un İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanan konserlerine, yine grup üyelerinin tutuklu bulunmasına ve grubun sanatsal icratlarını gerçekleştirdiği İstanbul Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür evine polis baskınlarının son vermesi için başlatılan açlık grevleri sonucu iki Grup Yorum üyesi hayatını kaybetti.

Gazi Cemevine yollandı

Açlık Grevlerini ölüm orucuna çeviren Helin Bölek ve İbrahim Gökçek hayatlarını kaybetti. Ölüm orucunun 288.gününde İstanbul Küçük Armutlu da ölüm orucunda olan Helin Bölek hayatını kaybetmişti. Ölüm orucunun 323’ncü gününde araya sanatçıların, aydınların ve milletvekillerinin girmesi sonucu ve konser taleplerinin karşılanmasına ilişkin söz alınması sonucu Grup Yorum bas gitaristi İbrahim Gökçek ölüm orucuna ara verdiğini duyurdu ve ilk müdahale bulunduğu evde yapıldı. Daha sonra özel bir ambulansla hastaneye kaldırıldı İbrahim Gökçek.

Kayseri’de defnedilecek

İki gündür hastanede tedavi altında olan İbrahim Gökçek bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. İbrahim Gökçek’in ölümü üzerine sosyal medyada birçok sanatçı Gökçek’in fotoğraflarını ve konserdeki videolarını paylaştı. Gökçek vasiyeti gereği Gazi Mahallesi’nde bulunan Gazi Cemevine getirildi. Burada yüzlerce Grup Yorum dinleyicisi, sanatçının dostları, milletvekilleri katıldı. İbrahim Gökçek’in cenazesi defnedilmek üzere memelketi Kayseri’ye gönderildi.

 

Bir cevap yazın

Previous Story

Maske Fiyatları Ne Olacak?

Next Story

8 Yaşındaki Ahmet Ataç Hayatını Kaybetti

Latest from KÜLTÜR SANAT