HDP’den Ahmet Şık Açıklaması

24 Haziran 2018’de İstanbul milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık bugün partisi Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) istifa etmişti. Ahmet Şık’ın istifası sonrası HDP MYK konuya ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Ahmet Şık’ın HDP’den istifası sonrası HDP MYK yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “birlikte çalıştık vurgusu yapıldı.  HDP’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Ahmet Şık ile Haziran 2018 seçimlerinden bu yana birlikte çalıştık, birlikte emek verdik. İstifa kararı kendi takdiridir. HDP üzerine düşen siyasal ve tarihsel sorumluluğun farkında olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir”

Ne olmuştu?

Gazeteci Ahmet Şık sosyal medya hesabı twitter üzerinden Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nden istifa ettiği duyurmuş ve şöyle demişti, “Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hâkim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim. 1 Nisan günü, ilgililerine iletmiş olduğum istifa kararım, bugün (4 Mayıs 2020) itibariyle resmiyet kazanmıştır. Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir. Yolumuz açık önümüz barış olsun”

Sosyal medyadan Ahmet Şık’ın istifası sonrası birçok HDP’li Şık’ı eleştiren paylaşımlar yaptı. Bundan sonra Ahmet Şık TBMM’de bağımsız milletvekili olarak yoluna devam edecek.

Bir cevap yazın

Previous Story

Ahmet Şık HDP'den İstifa Etti

Next Story

TFF'den Süper Lig Kararı: Haziran ayında seyircisiz

Latest from POLİTİKA

Mahalleler karantinada

Mahalleler karantinada Corona virüs ile birlikte tedbirleriyice alınmadığı için birçok yerde karantinalar başladı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi

D vitamini uyarısı geldi

D vitamini uyarısı geldi yeni tip koronavirüs COVID-19 virüs salgın ile birlikte oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu