CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Komünist Başkan’dan Dayanışma Açıklaması

24 Haziran seçimlerinde TKP’den Dersim Belediye Başkanı seçilen ve kamuoyunun ‘komünist başkan’ dediği Fatih Mehmet Maçoğlu, belediyelerin virüs süresince yaptığı yardımların engellenmesine sert çıktı.

Sözcü’den Evren Demirdaş’a konuşan Maçoğlu şu ifadeleri kullandı: “İşsizlik, yoksulluk artarak devam ediyor. Bu sebeple insanların ihtiyaçlarını karşılamak için dayanışma kampanyası yapması ve birbirine destek olmaktan başka çareleri de yok.”

‘Korona’ nedeniyle geniş bir kitlenin mağdur olduğunu ifade eden Maçoğlu, bu süreçte düzlüğe çıkmak için tek yolun dayanışma olduğunun altını çizdi ve şöyle konuştu: “Çalışan, işe giden işçi hastalığa yakalanma riski taşırken, evde kalan kesim de ekonomik olarak ciddi sıkıntı yaşıyor. Bu salgından kaynaklı ekonomi şu an durma noktasına gelmiş görünüyor. Ekonomistlerin büyük çoğunluğu bunu dile getiriyor. İşsizlik, yoksulluk artarak devam ediyor. Bu sebeple insanların ihtiyaçlarını karşılamak için dayanışma kampanyası yapması ve birbirine destek olmasından başka çareleri de yok.”

 

Bir cevap yazın

Previous Story

Sağlık Bakanlığı hatayı düzeltti

Next Story

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'den Önemli Açıklama

Latest from POLİTİKA

Mahalleler karantinada

Mahalleler karantinada Corona virüs ile birlikte tedbirleriyice alınmadığı için birçok yerde karantinalar başladı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi

D vitamini uyarısı geldi

D vitamini uyarısı geldi yeni tip koronavirüs COVID-19 virüs salgın ile birlikte oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu