Liglerin başlaması spor camiasını böldü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ara verisüper lig için, 12 haziran’da seyircisz bir şekilde devam kararı vermesi üzerine spor camiası adeta ikiye bölündü.

TFF’nin 12 Haziran‘da ligleri başlatacak olması geniş çaplı bir tartışmayı ve ayrılığı da beraberinde getirdi. İlk olarak TFF’nin bu kararı sonrası, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bilim Kurulu‘nda görüşülen TFF kararıyla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı bugün. Özellikle futbol hassas bir konu. Geniş kitleleri ilgilendiren bir alan. Burada kararı vermesi gereken federasyonun olduğunun altını çizmiştim. Federasyonun özgür iradesiyle kendi kararını verebileceğini söylemiştim.” açıklamasını bulundu. Fahrettin Koca‘nın bu açıklaması birçok kişi tarafından eleştirildi.

Fenerbahçe’de TFF’ye sorular

Önceki gün de Fenerbahçe futbol kulübünü bir açıklama yayımladı. Fenerbahçe‘nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, federasyonun salgın konusunda herhangi bir hazırlıklarının, acil önlem planlarının olup olmaması soruldu.

En son spor yorumcusu Rıdvan Dilmen‘de tartışmaya katıldı. Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen NTV’de katıldığı canlı yayında federasyonun ligleri 12 haziran’da başlatacak olmasını eleştirdi.

Rıdvan Dilmen NTV canlı yayınında şu ifadeleri kullandı.

“Bilim insanlarının raporu doğrultusunda bir karar alacak. TFF ne yaptı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan randevu aldı. Nihat Bey, görüştü. Akşam Fahrettin Koca “Oynansın, oynanmasın” diye bir şey konuşmadık ve tamamen TFF ve kulüplerin alacağı karara biz uyarız dedi.”

 

 

 

Bir cevap yazın

Previous Story

8 Yaşındaki Ahmet Ataç Hayatını Kaybetti

Next Story

Dolar güne nasıl başladı?

Latest from GÜNDEM

Dekan Orhan Acar İstifa Etti

Dün akşam saatlerinde sosyal medyaya düşen görüntüler, “akademinin” şu andaki içler acısı halini ortaya serdi. Dün

Dolar güne nasıl başladı?

Döviz kurlarındaki artış geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından bir tanesiydi. Dolar tarihte ilk defa 7’nin