Maske Fiyatları Ne Olacak?

Yeni tip koronavirüs salgınından Türkiye hükümeti ilk etapta maskenin PTT tarafından başvuru sonucu dağıtılacağını açıklamış, daha sonra maskeleri e devlet üzerinden yapılan başvuru sonrası eczanelerden ücretsiz temin edilebileceğini belirtmişti. Maskelerle ilgili koordinasyonun ve krizin yönetilememesinden kaynaklı Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan pazartesi günü ulusa seslenişte maskelerin artık satışına onay verdiklerini belirtmişti.

Ücretsiz maske dağıtımı öncesi 5TL’ye satılan maskelerin yeni dönemde fiyatı ne olacak? Milyonlarca insanın beklediği haber nihayet geldi!

Maske fiyatları 1 TL olacak

Ticaret Bakanlığı maske fiyatlarının en üst limti olarak 1 TL olarak belirledi. Bakanlık fiyat durumunu Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a sunacak. Erdoğan onay verirse 3 bantlı maskelerde yeni fiyat tarifesi 1 TL olarak belirlenecek ve satışa sunulacak.

Satışa sunulacak olan maskeleri eczanelerin yanı sıra marketlerde, bakkallarda da satışa sunulacak. 1 TL olarak belirlenen fiyatın üstüne hiçbir işletme satamayacak. Bu konuyla ilgili Denetimlerin Ticaret Bakanlığı ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yapılacağı öğrenildi.

Maske konusunda AKP çok eleştirilmişti

Maske sorunu özellikle son 30 gündür birçok yurttaş tarafından şikayetlere neden oluyordu. Bu süreç içinde e devlet üzerinden maske başvurusu yapan ve henüz şifre gelmeyen binlerce insan olduğu belirtildi. AKP hükümeti ise bu eleştirele katılmıyor.

Bir cevap yazın

Previous Story

Yeni Normalleşme Nedir? İşte 4 Madde

Next Story

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek Hayatını Kaybetti

Latest from YAŞAM

Zam şampiyonu soğan oldu

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Nisan ayında İstanbul’da perakende fiyatı artan ürünleri tek tek açıkladı. Yapılan açıklamada

Ağzında acile kadar getirdi

Sıradan bir olay yaşandı. Bir kedi ağzında tuttuğu yavrusunu bir hastanenin aciline getirip bıraktı. Fotoğraf Twitter’dan

Ula’da deprem

Ula’da yaşanan depremin derinliği 7 kilometre olarak belirlendi. Muğla’da deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi