Vakaları Kontrol Altına Almak İçin Tersine Karantina Geliyor

Koronavirüs COVID-19 salgınına ilişkin Türkiye‘de kritik tarih 5 Haziran olarak iddia edildi. İddialara göre bayram tatili boyunca ve bayram da dahil olacak şekilde sokağa çıkma yasağı gelebilir.

Hükümetin Ramazan bayramı sonrası vaka artışlarını en aşağıya çekmek için bayram tatili boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edeceği iddia edildi.

Sokağa çıkma yasağı gelebilir

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan’ın özel haberine göre, bu aşamada bir süreden beri yeni vaka görülmeyen Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illerin bu kapsamda olabileceği, bu durumda bulunan il sayısının da 15 civarında olduğu ifade ediliyor.

Daha önce 4 haftadır haftasonları ilan edilen sokağa çıkma yasağının işe yaradığını belirten konuya ilişkin uzmanlar, ramazan tatili boyunca da yasağın olmasının ciddi şekilde işe yarayacağını söyledi. Konuya ilişkin Hürriyet gazetesine konuşan uzmanlar, “Vaka sayıları bayramın etkisiyle yükselirse önlemler arttırılabilir. Ancak bayramda artış kaydedilmezse normalleşmeden söz edilebilir” diyor. Bu sebepten ötürü Ramazan tatili boyunca ve sonrası olarak 5 Haziran’ın kilit bir tarih olduğu ve bir dönüm noktası olduğu vurgulandı.

Bir cevap yazın

Previous Story

Bu Yıl 1 Mayıs Balkonlardan Kutlandı

Next Story

Korona virüs etkisi! Hazine Nisan'da 123 Milyar TL borçlandı

Latest from POLİTİKA

Mahalleler karantinada

Mahalleler karantinada Corona virüs ile birlikte tedbirleriyice alınmadığı için birçok yerde karantinalar başladı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi

D vitamini uyarısı geldi

D vitamini uyarısı geldi yeni tip koronavirüs COVID-19 virüs salgın ile birlikte oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu