Yeni Normalleşme Nedir? İşte 4 Madde

Koronavirüs Covıd-19 salgınına ilişkin TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde normal akışa dönülmenin sinyallerini vermiş ve bazı önlemleri kaldırdıklarını duyurmuştu. Bu açıklamalar sonrası sokaklarda bir rehavet havası oluştu.

Bugün bu normalleşme aşamalarına ilişkin Hürriyet gazetesinden yazan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu bir yazı kaleme aldı. Müftüoğlu, “Yeninormale hoş geldiniz” başlığıyla yayımladığı yazısında, değişmeyecek 4 tedbiri de açıkladı.

Müftüoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “yeni normalleşme” dediği sözcüğün içeriğini yazdı. Müftüoğlu, Erdoğan’ın sözlerine bugünkü yazısında açıklık getirdi.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’na göre yeni normalleşmenin ve değişmenin 4 maddesi şöyle:

1- El temizliği, el yüz temasının engellenmesi koşulsuz devam ettirilecek ve el sıkarak selamlaşmama yasağı sürdürülecek.

2- Gerekli olmadıkça sokağa çıkılmayacak, izolasyon meselesinin peşi bırakılmayacak.

3- Sokağa çıkıldığı anda maskeler mutlaka takılacak.

4- Maske takılıyken bile sosyal mesafe kuralına istisnasız her yer ve koşulda uyulacak.

Ayrıca sosyal medyada Erdoğan’ın yeni normalleşme için ulusa seslendiği o anlarda, birçok kullanıcı bunun bir tedbir değil, bir tehdit olduğunu iddia etmişti. Ve sosyal medyada o gün ewn çok konuşulan konuların başında bu geliyordu.

Bir cevap yazın

Previous Story

Deniz Gezmiş'in Yayımlanmayan Görüntüleri Ortaya Çıktı

Next Story

Maske Fiyatları Ne Olacak?

Latest from POLİTİKA

Mahalleler karantinada

Mahalleler karantinada Corona virüs ile birlikte tedbirleriyice alınmadığı için birçok yerde karantinalar başladı. Antalya’nın Muratpaşa ilçesi

D vitamini uyarısı geldi

D vitamini uyarısı geldi yeni tip koronavirüs COVID-19 virüs salgın ile birlikte oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu