Zam şampiyonu soğan oldu

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Nisan ayında İstanbul’da perakende fiyatı artan ürünleri tek tek açıkladı. Yapılan açıklamada gıda giderlerinde fasulyede azalma olduğu net bir şekilde görüldü. Arıca zam şampiyonu soğan oldu.

Bu araştırmalara göre, soğan, yüzde 32,67 ile fiyatı en fazla artış gösteren ilk ürün oldu. Fiyatında artış olan bir başka ürün de yüzde 28,21 ile portakal, yüzde 22,79 ile patates, yüzde 22,29 ile limon, yüzde 20,64 ile oturma odası takımı ve yüzde 17,54 ile elma oldu.

Fasulyede de azalış oldu

Gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyveler kategorisinde olan taze fasulye yüzde 32,11 gerileme yaşarken, fiyatında en fazla azalış olan ürün oldu. Diğer ürünler de şöyle sıralandı, yüzde 31,49 ile kabak, yüzde 31,27 ile patlıcan, yüzde 25,83 ile salatalık, yüzde 23,91 ile dergiler.

Bir cevap yazın

Previous Story

Korona virüs etkisi! Hazine Nisan'da 123 Milyar TL borçlandı

Next Story

Gülse Birsel: Şu kaosun içinde yine de duygulu anlar

Latest from YAŞAM

Maske Fiyatları Ne Olacak?

Yeni tip koronavirüs salgınından Türkiye hükümeti ilk etapta maskenin PTT tarafından başvuru sonucu dağıtılacağını açıklamış, daha

Ağzında acile kadar getirdi

Sıradan bir olay yaşandı. Bir kedi ağzında tuttuğu yavrusunu bir hastanenin aciline getirip bıraktı. Fotoğraf Twitter’dan

Ula’da deprem

Ula’da yaşanan depremin derinliği 7 kilometre olarak belirlendi. Muğla’da deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi